Mooie start om duidelijk te maken dat we het niet meer pikken, neem je legitimatie netjes mee maar weiger hem in te laten zien totdat er een bevoegde in het stemlokaal aanwezig is die uit hoofde van zijn/haar functie gemachtigd is om dat te mogen vragen en dat ook kan bewijzen ... zolang zij/hij dat niet kan rustig de boel ophouden en op je stemrecht blijven staan ... laat het stemlokaal maar uitpuilen met mensen die wel willen maar niet kunnen stemmen !!

stemmenlegitimeren

van de site www.uheefthetvoorhetzeggen.nl

Legitimatie

Indien u een stempas heeft ontvangen, mag u in ieder stemlokaal in uw gemeente stemmen. U moet zich dan bij het uitbrengen van uw stem wel identificeren. Dit is bedoeld om vast te stellen dat u de rechtmatige houder bent van de stempas. Neem dus - naast uw stempas - een geldig identiteitsbewijs mee (uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart). Zonder geldig identiteitsbewijs mag u niet stemmen.

Indien u een oproepingskaart heeft ontvangen, stemt u in het stemlokaal dat op de oproepingskaart staat vermeld. U bent in dat geval niet verplicht u te identificeren. Het kan echter voorkomen dat u in het stembureau om uw legitimatie wordt gevraagd. Neem dus voor de zekerheid uw identiteitsbewijs mee.

Is uw identiteitsbewijs vermist of gestolen? Dan kunt u zich bij het stembureau identificeren met een kopie van het door de politie opgemaakte proces-verbaal van vermissing en een ander pasje met uw naam en foto.

Er is al een campagne opgestart op www.degescandemens.nl het net gestartte initiatief van het Humanistisch verbond.


Ik heb de wet-tekst opgezocht maar kan daarin nergens vinden hoe ik de bevoegdheid van de persoon die om tonen/inzage van mijn ID-bewijs kan/moet vragen kan controleren. Wel wordt er in de "Wet op de identificatieplicht" artikel 2 gesproken over een toezichthouder die naast politie/marechaussee recht heeft om je ID-bewijs te vragen.

Is er iemand die juridisch zo goed onderlegd is om de tekst(en) door te spitten en hierop het antwoord te geven ?

(Antwoord op info site & wettekst in het onderstaande document)

is het stembureau wel bevoegd om mijn identiteitsdocument te vragen ?


Abonneer je nu op onze wekelijkse nieuwsbrief!
captcha