Veranderingen Facebook maken weg vrij voor interactieve oplichterij
De nieuwste functionaliteiten van Facebook zijn funest voor veiligheid en vertrouwelijkheid, aldus beveiligngsspecialist Bitdefender. Het bedrijf wijst op niet minder dan vijf zwakke plekken in Versie 8 van Facebook. Die zal in de loop van oktober beschikbaar zijn waardoor men zijn instellingen ook in het oog moet houden tijdens de migratie naar het nieuwe platform.
De laatste weken hebben Facebook gebruikers heel wat veranderingen meegemaakt. Met nieuwigheden als “Subscribers”, “News Ticker” en de renovatie van de muur en als hoogtepunten de “Timeline” en de nieuwe “Open Graph” functionaliteiten. Terwijl deze functionaliteiten de interactie tussen gebruikers verhogen, worden ook de grenzen van de privacy en de veiligheid opnieuw verlegd.
Dit zijn de vijf belangrijkste zorgen:
1. De “intelligente lijsten” zullen gebruikers aanmoedigen om meer informatie publiekelijk te delen en zijn zo dus het perfecte wapen voor gerichte aanvallen.
2. De “subscribers” kunnen het aantal spambots doen vermeerderen, Facebook zet de deur open voor spambots en oplichterij die belooft om “meer subscribers te bezorgen”.
3.Alles wat men op Facebook deelt is vanaf nu beschikbaar en eenvoudig toegankelijk. Wanneer de gebruiker de standaardinstellingen niet wijzigt om de toegang tot zijn muur te beperken, wordt zijn verhaal voor iedereen zichtbaar: vrienden, foto’s, plaatsen waar hij heen is gegaan, relaties en nog meer.
4. De gezondheid wordt sociaal …en openbaar beschikbaar. Het is vanaf heden eenvoudig om informatie te delen over de gezondheid.
5. Widgets ... of hoe de deur open te zetten voor interactieve scams.
Met steeds meer informatie op het profiel, wordt het probleem van het kraken van accounts steeds groter. Facebook doet er alles aan om de overlast te elimineren, maar ondernam geen belangrijke stappen voor de veiligheid. Gezien het grote aantal problemen verbonden met de veiligheid van Facebook, verwachtten velen zich aan een aankondiging over het hacken van sessies tijdens niet-beveiligde verbindingen, een groot veiligheidsprobleem voor vele Facebook gebruikers.
Alles bij de bron; 6minutes.be
