Radioportals weigeren te betalen aan Buma
Diverse radioportals die streams doorgeven van radiostations zijn in verzet gekomen tegen licenties die zij van auteursrechtenorganisatie Buma moeten afsluiten. Anderhalf jaar na de commotie rondom de YouTube-tax probeert Buma Stemra opnieuw een tarief op 'embedden' in te voeren, stellen de radioportals. Buma is begonnen met het versturen van facturen, maar verschillende portals weigeren te betalen.
Deze portals 'embedden' streams van radiostations, meestal in samenwerking met de stations zelf, en zorgen zo voor vindbaarheid en promotie van deze stations. De wijze van embedden is dezelfde als die van YouTube-filmpjes.
Buma Stemra laat weten dat het betalen door radio-portals aan de auteurs van de muziek die ze laten horen niets met embedden te maken heeft.
Lees alles bij de bron: webwereld
Tweakers meldt: NederlandFM weigert te betalen en laat het aankomen op een kort geding.
