16
november
2011

Netneutraliteit Europees regelen

Woensdagmiddag vindt een debat plaats rond netneutraliteit en donderdag wordt er in het Europees Parlement over de kwestie gestemd. D66 en CDA zullen dan pleiten voor een de invoering van Europese netneutraliteit.

CDA Europarlementariër Lambert van Nistelrooij wil voorkomen dat elk land eigen regelgeving gaat invoeren en roept het parlement op één beleid op te stellen. “Skype en WhatsApp mogen niet worden geblokkeerd of extra duur gemaakt door de internetaanbieders.”, aldus Van Nistelrooij. “De Europese Commissie moet er scherp op toezien dat telefoonbedrijven en internetaanbieders bij het managen van het telefoon- en internetverkeer niet ingaan tegen de Europese regels over netneutraliteit. We moeten kiezen voor een Europese aanpak en niet voor versnipperde wetgeving per lidstaat.”

Ook Marietje Schaake van D66 pleit voor verdere invoering van netneutraliteit, zoals in Nederland, maar dan op Europees niveau. "De snelle ontwikkeling van internet is vooral te danken aan het open internet, waar iedereen op gelijke voet kan concurreren", verklaart Schaake. 

Alles bij de bron; nu.nl 

Bookmark and Share